تجهیزات ورزش سامبو

تجهیزات مورد استفاده در سامبو بسیار شبیه به تجهیزات مورد استفاده در دیگر هنرهای رزمی ترکیبی است. بازیکنان از تجهیزات حفاظتی مختلف از جمله کلاه، دستکش، محافظ و غیره استفاده می کنند. لباس در sambo شامل sambovka و کمربندها در طول مبارزه است. برخی از تجهیزات سامبو عبارتند از:

Sambovka
یک نوع لباس یا کیمونو است که برای آموزش و شرکت در مسابقات تمام سطوح سامبو در نظر گرفته شده است. معمولا مبارزان از لباس قرمز یا آبی رنگ همراه با همان رنگ شورت و کمربند استفاده می کنند.
 
تجهیزات حفاظتی
بازیکنان برای محافظت از هر گونه آسیب از تجهیزات حفاظتی مختلف استفاده می کنند و این تجهیزات بازیکنان را در مقابل حملات مرگبار و خطرناک حریف محافظت می کند. بعضی از این تجهیزات به شرح زیر است:
 
کلاه ایمنی بوکس – این نمونه کلاه در برخی رشته های ورزشی مانند بوکس یا کشتی برای محافظت در برابر آسیب سر، کاهش ضربه، خراش، و تورم استفاده میشود. معمولا این کلاه ایمنی با پوشش های نرم و سخت پلاستیکی به همراه تسمه هایی برای ثابت نگه داشتن کلاه روی سر ساخته و استفاده میشود.
 
محافظ لثه– محافظ لثه برای جلوگیری و کاهش آسیب به دهان، لثه ها، لب و دندان ها استفاده میشود.
 
محافظ– این محافظ در زیر شورت یا شلوار ورزشی پوشیده میشود و از آسیب های ناحیه کشاله ران جلوگیری میکند و بیشتر در ورزش های رزمی یا در ورزش هایی که فعالیت بدنی شدید دارند استفاده می شود.
 
دستکش سامبو – دستکش های سامبو تقریبا شبیه دستکش بوکس ولی بدون پد جلویی و کم حجم تر از آن است و مبارزان برای کاهش آسیب به انگشتان و مچ دست خود و کاهش آسیب به حریف استفاده مینمایند.